ISTRA 1961 vs OSIJEK 0:2 (27.kolo, HT Prva liga 20/21)

Datum objavljivanja: 3. Tra 2021.
Nogometaši Osijeka nastavili su u pobjedničkom ritmu te su u ogledu 27. kola HT Prve lige slavili u Puli protiv Istre 1961 s 2:0.
Osijek je u prvom poluvremenu mogao riješiti utakmicu i naplatiti vlastitu invaziju prema suparničkim vratima s nekoliko golova. No, prvo su dva puta Santini i jednom Mierez ostali bez pogotka, a sjajan je dan, pak, imao pulski vratar Ivan Lučić koji je zaustavio baš sve osim udarca Miereza u 30. minuti.
Prvi strijelac lige Ramon Mierez time je došao do 19. ligaškog pogotka u sezoni.
Nakon što je Osijek na početku drugog poluvremena imao nove dvije dobre šanse domaći je sastav uspostavio ravnotežu te je bio sve odlučniji u igri prema naprijed. Sve je krenulo šansom Hare u 56. minuti, a i u nastavku dvoboja Ivušić je bio sve nemirniji na gostujućim vratima.
Tih „labavih" 1:0 stajalo je do 88. minute kada je sjajno suprotni kut naciljao Erceg i postavio konačnih 2:0 Osijeka.
HT Prva liga, 27. kolo: Istra 1961 - Osijek 0:2 (Mierez 30., Erceg 88.)